על איזה מערכות בגוף משפיע העיסוי?

עיסוי שוודי
תוכן עיניינים

העיסוי הוא טיפול עתיק יומין בעל השפעות מועילות מאוד לכל מערכות הגוף. העיסוי עובד על: 

  • מערכת העצבים
  • מערכת השרירים
  • מערכת הלימפה
  • מערכת השלד
  • מערכת הלב וכלי הדם
  • מערכת העיכול
  • מערכת הכליות
  • מערכת הנשימה
  • מערכת הרבייה 

העיסוי הוא טיפול מניעתי מעולה חיוני לשמירה על בריאות הגוף ועל טווח התנועה. כיום יותר ויותר אנשים מכל קשות הגילאים מתייחסים לטיפוליים טבעיים כדרך לשמירת תחושת הבריאות הגופנית הנפשית כאחד וכאמצעי לחיים מאושרים יותר ללא מחלות. 

מערכות העצבים 

מערכות העצבים מושפעות עמוקות מהעיסוי השפעותיו מרגיעות משככות ומרדימות וכן מקילות על כאבים, על אי שקט עצבי, נדודי שינה, מתח נפשי, כאבי ראש. וכן מחלות הקשורות בלחץ נפשי העיסוי מחזיר את הרוגע ואת ההרמוניה לנפש המוטרדת. 

מערכת השרירים

מערכת השירים מפיקה מהעיסוי תועלת עצומה, השרירים שומרים על איזון בין הרפייה והתכווצות, העיסוי עוזר להגמיש את השריר ולהפריד בין הסיבים שלו שלא ידבקו. העיסוי פותח את השריר מאריך אותו ומשחרר אותו מגביר את זרימת הדם ומשפר את טונוס (מתח) השריר. 

מערכת הלימפה

העיסוי ממריץ את מערכת הלימפה, ומאיץ את פינוי החומרים הרעילים והפסולת שנצטברה בגוף. פעולת העיסוי עוזרת לסלק במהירות את כל הרעלים והפסולת. 

מערכת השלד 

השפעת העיסוי על עצמות השלד היא עקיפה. שיפור זרימת הדם והלימפה בשרירים מביאה לשיפור הזרימה בעצמות הקשורות אליהן ולכן העיסוי מועיל להזנה ולצמיחה של עצמות השלד. כמו כן העיסוי עוזר לזהות ולטפל בנוקשות של השרירים והמפרקים ואף משפר את התנועתיות.

מערכת כלי הדם והלב

העיסוי עוזר בהמרצה ובהרגעה של מערכות הדם והלב. העיסוי גורם להגברת מחזור הדם הוורידי ובכך מוריד את נפח הדם בוורידים ומחזק את הלב. פעימות הלב מתחזקות, הקצב שלהם מואט, לחץ הדם הגבוה יורד. 

מערכת הנשימה

העיסוי מאיץ את הפעילות בריאות. העיסוי עוזר לשחרר את השרירים שנמצאים בין הצלעות, פתח החזה, העיסוי מגביר את התנועתיות של בית החזה ובכך מאפשר את הגדלת נפח הריאות ומשפר את הנשימה ואת זרימת הדם ומשפר את קיבולת החמצן ואת הפינוי של תחמוצת דו הפחמן. בסוף הטיפול בעזרת תנועת התיפוף על הגב ומעל הריאות נגרום לכך שתשתפר הנשימה ויתנקזו כל ההפרשות הריריות מהסימפוניות ומהריאות. 

מערכת העיכול 

עיסוי עוזר להניע את פעילות המעיים בכיוון הטבעי, העיסוי מגביר את פעילות הבלוטות ומניע את הדם. לאחר העיסוי תרגישו שהעיכול שלכם יותר מהיר ויעיל עם יציאות מעיים קלות ונורמאליות. כמו כן העיסוי מגביר את ספיגת המזון המתעכל בגוף. 

מערכת הכליות 

העיסוי בגב ובבטן ממריץ את פעילות הכליות ועל ידי כך מגביר את סילוק חומרי הפסולת ומפחית בהרבה את אצירת הנוזלים

מערכת הרבייה

העיסוי בבטן ובגב מסייע בהקלת בעיות מחזור, כאבי מחזור, מחזור לא סדיר, תסמונת קדם וסטית, וכן סימפטומים של גיל המעבר. כמו כן העיסוי לנשים פותח את החסימות במרידיאן (קו אנרגטי) של הרחם ושומר על בריאות תקינה במערכת הרבייה. העיסוי הוא טיפול מניעתי מעולה וחיוני לגוף, שומר על כושר, ומאפשר את תחושת הגוף והנפש כאמצעי לחיים מאושרים והרמוניים ללא מחלות. 

עיסוי לנשים בקליניקת רעיה 

אז אחרי שקראת כל זאת – תפרגני לעצמך ובואי לקבל עיסוי טוב שבריא לגוף ולנפש שלך. כי עם כל הרצון הטוב של כולם רק אנחנו יכולות לשמור על בריאות הגוף והנפש שלנו. מחכה לך –  רעיה בן עיון