רפלקסולוגיה

טיפול בגוף ובנפש בעזרת מישוש ולחיצות בכף הרגל. בשיטת טיפול זו כף הרגל היא מפה לכל הגוף ודרך הרגל ניתן לאבחן ולטפל בגוף.

הרפואה המשלימה כבר מזמן הפכה נפוצה עד מאוד וזאת ניתן לראות עם כניסתה לקופות החולים ולשיח היומיומי. בין כל הטיפולים המדהימים שאפשר למצוא בתחום ישנו גם הרפלקסולוגיה. מדובר בטיפול שמתבצע בכף הרגל על ידי אנשי מקצוע מוסמכים שיודעים לזהות ולאפיין את הקשר בין איזורים בכפות הרגליים לבין איברים אחרים בגוף. אלו שהתנסו בעבר בטיפול מסוג זה יוכלו לספר לכם שהעיסוי לא רק משפר ועוזר לבריאות אלא גם נעים ומרגיע. נשמע משכנע? המשיכו לקרוא.

מפת הגוף בכף הרגל

לאלו שלא מכירים את הרפלקסולוגיה זאת יכול להישמע הזוי למדי שכף הרגל היא בעצם מפה לכל הגוף. הרי אם רוצים לטפל בבטן למה ללא ללחוץ שם? אך לאלו שמכירים את התחום ובייחוד לאנשי המקצוע שבו, הדבר ברור מאליו. ישנו קשר בין כף הרגל לבין שאר האיברים והאזורים בגוף מעבר לכך שהיא מחוברת לרגל… אנשים שלומדים את התחום מכירים טוב את הקשרים ומסוגלים לטפל בבעיות רפואיות ובכאבים בגוף רק דרך עיסוי מיוחד בכפות הרגליים.

מתי הרפלקסולוגיה מתאימה?

טיפול רפלקסולוגי נותן מענה לבעיות רבות שיש בגוף. החל מבעיות עיכול, בעיות שינה וכאבי ראש, דרך מצבי לחץ וחרדה וכלה בתופעות גיל המעבר ובקשיים שחווים תינוקות. הרפלקסולוגיה מתאימה לכל מי שרוצה לנסות טיפול אלטרנטיבי לגוף שלו ורוצה גם ליהנות תוך כדי. כמובן שלא כל מסאז' ברגל נחשב רפלקסולוגיה וכדי באמת לטפל בבעיות הרפואיות הללו נדרש טיפול מסור מאיש מקצוע.

טיפול רפלקסולוגיה

טיפול ברפלקסולוגיה הוא לא פשוט מסאז' בכף הרגל אלא כולל כמה שלבים שמאפשרים למטפל למקסם את זמן הטיפול עם המטופל ולהוציא את התוצאות הטובות ביותר.

שיחת היכרות והבנת המצב

בדומה לטיפולים אחרים המטפל חייב להבין מה עובר על המטופל ועם אלו צרכים ובעיות הוא מגיע לטיפול ולכן טיפול רפלקסולוגי מתחיל בשיחה שבו המטופל מסביר על המצב על מנת שמהטפל יוכל להתאים אליו את הטיפול. בגלל שהרגל קטנה והטיפול צריך להיות ממוקד, חשוב להעלות בזמן השיחה את כל הדברים שמפריעים כדי שהמטפל יוכל לגבש תמונה ברורה ומדויקת על מצב המטופל ולהתאים בהמשך כמה שאפשר.

שכיבה וניקוי

בסופו של דבר המטפל מבצע עיסוי בכפות הרגליים (או קצת מעל אך תמיד מתחת לברך) ולכן המטופל צריך לשכב, אך יתרה מכך, הוא צריך לשכב בנוח. חלק גדול מהטיפול הוא החיבור של המטופל לטיפול ולכן צריך להיות לו נוח ועליו להיות בשלווה ובמנוחה כדי באמת לתת למטפל לעשות את שלו.

עיסוי כף הרגל

כנראה שעבור המטופל הדבר מרגיש כעיסוי, אך עבור המטפל מדובר בעיסוי מרובה מחשבה שעונה על כל הצרכים והבעיות שאותו בשלב השיח. העיסוי יכול לכלול שמנים וקרמים שתורמים לתחושה הנעימה ומסייעים למטפל להשיג את התוצאות הרצויות. כבר על ההתחלה תבינו שלא מדובר בעיסוי רגיל אלא במלאכת מחשבת שממוקדת בצרכים שלכם.

טיפולי רפלקסולוגיה בקליניקת רעיה

קליניקת רעיה היא קליניקה לרפואה משלימה שפועלת כבר שנים רבות ומציעה מגוון טיפולים משלימים. בין היתר תוכלו להזמין בקליניקה טיפול רפלקסולוגיה על ידי רפלקסולוגית מוסמכת (מטעם איגוד הרפלקסולוגים הישראלי) שיתמקד בצרכים שלכם ויהיה לכם גם נעים אך גם בריא לגוף ולנפש.

קליניקה נקייה ונעימה
שירות אדיב ומקצועי
טיפול ברמה גבוה
תורים קרובים וזמינים
מאמרים בנושא רפואה משלימה